MoldovaForum
Va rugam sa va inregistrati!

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

MoldovaForum
Va rugam sa va inregistrati!
MoldovaForum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cum faci p la magie

2 participanți

In jos

cum faci p la magie Empty cum faci p la magie

Mesaj Scris de kikisistefi Mar Mar 15, 2011 5:11 pm

Salut.In acest tutorial va voi invata cum sa faceti un skill de la inceput pana la P(Perfect Master), pt. ca am vazut destul de multi playeri care inca nu stiu cum sa faca P (de la G la P) sau poate chiar de la M.

Pentru inceput este bine ca fiecare skill sa fie facut la 17.Daca nu va merge puteti folosii Skill Reset Document .Click dreapta pe acesta dupa care alegeti unul dintre skilluri. Aveti grija sa nu aveti 18 puncte pe acel skill pt. ca acest document va da inapoi doar 17 si va da 100% M1 la 17.Daca aveti 17 puncte si nu a mers M1, faceti level si puneti puncte la altceva iar apoi folositi documentul.

Acum ca ati facut M1 la un skill puteti folosii Skill Book , de la Negustorul de carti(din pacate nu am gasit poza sa va arat , insa sigur le veti gasii).Acesta se gaseste intre magazinul de diverse si fierar.Pt. fiecare carte va trebuie 20.000 experienta daca aveti mai putin nu veti putea citii cartea.Pt. a putea citi carti una dupa alta,trebuie sa folositi Exorcism Scroll si pt. ca fiecare carte sa fie cu succes ,pe langa exorcism scroll va trebuii sa mai folositi si Concentrated Reading . Aceste 2 lucruri se gasesc la magazinul general.
Acum ca ati facut si G1 la acel skill va trebuii sa faceti P.Acesta este de asemenea foarte simplu de facut ,ca si celelalte.La acesta este o mica diferenta si aceea ca trebuie sa va dati pe modul „Liber” si sa omorati un player,dupa care veti devenii Agresiv.Apoi veti cumpara iarasi Exorcism Scroll-uri si Soul Stone-uri (de la Negustoarea de diverse) .Veti folosii un exorcism Scroll dupa care un Soul Stone.Dupa fiecare G,rank-ul va scadea in functie de ce G aveti.De exemplu la G1(daca merge) rank-ul va va scadea cu 1000,la G2 cu 1500 si tot asa punandu-se mai mult cu cate 500 la fiecare G.Intr-un moment dat veti avea rangul „Crud” insa nici o problema veti folosii Zen Bean-uri(Boabe Zen) ,acestea gasindu-se in acelasi loc cu Exorcism Scroll-urile si Concentrated Reading(la magazinul general). Veti folosii Zen Bean-uri pana veti fi iarasi agresiv ,apoi iar Soul Stone-uri si tot asa pana la P. Dupa ce dati click dreapta pe 1 Soul Stone pt. a-l folosii veti da continua si apoi din acea lista alegeti unul dintre skilluri,cel pe care il doriti la P si continuati pana il faceti P,binenteles tinand cont si de ce am zis mai sus cu Zen
Bean-urile.

Cam asa se fac P-urile sper sa intelegi ghidul,daca exista neintelegeri imi dati un pm si va lamuresc.
kikisistefi
kikisistefi
Super Moderator
Super Moderator

Mesaje : 346
Puncte : 528
Reputatie : 0
Data de inscriere : 15/03/2011
Varsta : 29
Localizare : Hunedoara:P

Sus In jos

cum faci p la magie Empty Re: cum faci p la magie

Mesaj Scris de Stefanel Sam Mar 19, 2011 12:40 am

Nu-i nici o ne intelegere

Stefanel
Super Moderator
Super Moderator

Mesaje : 392
Puncte : 433
Reputatie : 1
Data de inscriere : 18/03/2011
Varsta : 29

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum